DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Co je zumba?

Co je zumba?

Zumba je nejžhavější novinkou v oblasti fitness cvičení spojující dynamickou latinsko-americkou hudbu s nenáročnými tanečními a aerobními pohyby. Choreografie (složená z tanečních prvků jako merengue, salsa, cha cha, samba, raggaeton, calypso, cumbia, flamenco, quebradita...) zahrnuje střídání rychlých a pomalých rytmů na principu vytrvalostního (intervalového) tréninku, při němž dochází k efektivnímu spalování tuků a formování postavy.

 

Proč je tak populární?

Kromě toho, že je zumba vašemu srdci a tělu velmi prospěšná, má i něco navíc, co některé formy cvičení postrádají - je totiž zábavná! Cvičení pro vás bude opravdovým potěšením! Heslo zumby zní: "Zapomeňte na dřinu, užijte si party!"

 

Proč se to jmenuje "zumba"?

Ve španělském slangu slovo "zumba" znamená "rychle se hýbat a bavit se"

 

Jaká část těla je nejvíce zapojována?

Zapojeno je celé tělo, hlavně břišní svalstvo, boky, zadek, nohy i ruce a v neposlední řadě srdce a mozek (v rámci zapamatování choreografie)

 

Co je dobré vědět

Není důležité přesně kopírovat instruktora, ten vám slouží jen jako inspirace! Každý má své osobité pohyby. Přizpůsobte si tempo a kroky svým vlastním potřebám. Cílem zumby není vás dokonale naučit tancovat, ale rozhýbat tělo, zlepšit si kondici, spálit nějaké to kilčo navíc, zpevnit si postavu a to vše zábavnou formou - tak abyste ani nepoznali, že vlastně cvičíte a nedívali se na hodinky, kdy že to trápení vlastně skončí.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz